Alpar Meszaros: “Sunt multumit de rezultat”

0
63

Alpar Meszaros (foto), antrenorul principal al formatiei U Cluj, a declarat ca echipa FC Vaslui a fost avantajata de “un tusier de pe partea bancii de rezerve” la meciul de duminica, scor 0-0, din etapa a XXII-a a Ligii I, insa a precizat ca este multumit de rezultat.

“Ca si la partidele din ultima perioada, am reusit un meci bun astazi. Am stiut de presiunea care se va crea, am fost sunat la pauza si mi s-a spus, si aici ma refer la presiunea jucatorilor, in plus au fost avantajati si de un tusier de pe partea bancii de rezerve care a schimbat directia vintului. Am avut doua reprize diferite, prima dominata tactic si ca numar al ocaziilor, iar in a doua era firesc sa vina peste noi ca echipa oaspete. Una peste alta sunt multumit de rezultat. Este greu sa lucrezi cu 14 jucatori noi, dar cred ca prin jocul rezultatelor si cu -11, -12 la adevar vom reusi sa ne salvam de la retrogradare”, a declarat antrenorul clujenilor.